Eptsil.pl

Przemysł, Budownictwo, Dom, Ogród, Wnętrza

Wnętrza

Nowoczesna ceramika sanitarna – innowacje, które warto poznać bliżej!

Nowoczesna ceramika sanitarna – innowacje, które warto poznać bliżej!

Kompletując wyposażenie domowej łazienki, szczególną uwagę należy poświęcić wyborowi ceramiki sanitarnej. Od jakości wykonania oraz rodzaju zastosowanych w produkcji materiałów zależy bowiem nie tylko wygląd i ogólna prezencja jej poszczególnych elementów, ale także trwałość i walory użytkowe ceramiki na przestrzeni kolejnych lat. Warto więc skupić się głównie na nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązaniach od renomowanych producentów, których jakość docenimy każdego dnia.

Nowoczesne konstrukcje ceramiki sanitarnej

Ceramika sanitarna obejmuje szereg elementów, z których niektóre są niezbędne w każdej łazience, a inne opcjonalne. Do elementów niezbędnych należy umywalka oraz miska wc, które muszą znaleźć się w każdej kompletnie wyposażonej łazience. Do rozwiązań opcjonalnych, po które również warto sięgnąć, jeśli mamy wystarczająco miejsca na ich umieszczenie, należy natomiast bidet. Osoby, które zdają sobie sprawę z praktyczności oraz niewątpliwych korzyści płynących z posiadania w łazience bidetu mogą zastąpić go bardziej nowoczesnym rozwiązaniem – toaletą myjącą Inspira In-Wash. Będzie to doskonała opcja zwłaszcza do małych łazienek, w których nie ma miejsca na umieszczenie klasycznego bidetu.

Na szczególną uwagę wśród toalet zasługują miski wc bezkołnierzowe (Rimless). Jest to nowoczesne rozwiązanie konstrukcyjne, którego wdrożenie pozwoliło na wyeliminowanie większości problemów związanych z utrzymaniem miski wc w odpowiedniej czystości. Brak kołnierza ułatwia, usprawnia oraz znacząco przyspiesza czyszczenie wnętrza miski, zapobiega gromadzeniu się na jej powierzchni brudu, drobnoustrojów i kamienia oraz sprawia, że miska prezentuje się niezwykle nowocześnie, schludnie i estetycznie. Miski wc Rimless są dostępne w ofercie znanego i cenionego producenta ceramiki sanitarnej, marki Roca, która zdecydowała się na całkowite zastąpienie nimi misek z kołnierzem.

Innowacyjne materiały w nowoczesnej ceramice sanitarnej

Ceramika sanitarna, aby mogła prawidłowo spełniać swoją rolę, musi być wykonana z nowoczesnych, trwałych i solidnych materiałów. Oprócz wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne, poszczególne jej elementy muszą się także odpowiednio prezentować, co umożliwia efektowne połączenie ich funkcji użytkowej i estetycznej. Na szczególną uwagę w tym miejscu zasługuje nowoczesna ceramika Fineceramic, na której bazie produkowane są cienkie i wytrzymałe zarazem umywalki sygnowane logiem Roca. Umywalki Fineceramic zachwycają delikatnymi i subtelnymi formami oraz niespotykanymi do tej pory kształtami, które stanowią idealne dopełnienie wystroju każdej nowoczesnej łazienki. Umywalki Fineceramic dostępne są w kolekcjach ceramiki sanitarnej Inspira i Beyond. Oprócz wyjątkowo cienkich kształtów i lekkości, charakteryzują się podwyższoną o nawet 30% wytrzymałością w stosunku do klasycznej ceramiki. Specjalna powłoka MaxiClean, w którą wyposażona jest ceramika sanitarna Fineceramic zapewnia z kolei szybsze czyszczenie oraz umożliwia utrzymanie powierzchni umywalek w wysokiej higienie. Dodatkowym atutem umywalek Fineceramic jest ich dostępność w rozbudowanej, oryginalnej gamie kolorystycznej – bieli w połysku i macie, beżu, cafe, perłowym oraz onyks.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.