Home Wnętrza Krok po kroku. Montaż ścianki prysznicowej typu walk-in

Krok po kroku. Montaż ścianki prysznicowej typu walk-in

by Redakcja Eptsil

Nowoczesna kabina prysznicowa to znakomita ozdoba każdej łazienki. Oprócz wysokiej funkcjonalności, posiada również widoczne zalety estetyczne. Obecnie najlepiej wpisują się w te założenia kabiny typu walk-in, które pozbawione są brodzika, dzięki czemu w swoim wyglądzie zyskują na lekkości i elegancji. Dodatkowo są wygodne w użytkowaniu, a utrzymanie ich w czystości zajmuje niewiele czasu. Co więcej, montaż ścianki prysznicowej walk – in jest na tyle nieskomplikowany, że bez trudu poradzimy sobie z nim sami, bez pomocy fachowców. O czym należy pamiętać, przystępując do działania?

Wszystko, co potrzebne do pracy

Cały proces powinniśmy rozpocząć od zgromadzenia wszelkich niezbędnych narzędzi, których będziemy używać. Należą do nich: śrubokręt, miarka, płaski klucz, poziomica, wiertarko – wkrętarka z wiertłami, nożyk oraz elementy mocujące. Zanim rozpoczniemy pracę, obejrzyjmy dokładnie zakupiony produkt tak, by upewnić się, że ścianka nie jest uszkodzona. Jeśli wszystko jest w należytym porządku, możemy przygotować instrukcję montażu, którą producent dołączył do ścianki i przystąpić do działania według zamieszczonych w niej wskazówek. Choć nie powinna być konieczna, pomoc drugiej osoby może okazać się przydatna. Montując ściankę prysznicową walk-in, musimy wybrać miejsce ze stabilną i wyprofilowaną podłogą oraz pionem ścian gwarantującym właściwe przyleganie. Istotne jest również, aby w pobliżu nie znajdowały się elementy wrażliwe na wilgoć.

Montaż krok po kroku

Pierwszą z wykonywanych czynności jest odmierzenie odległości między narożnikiem a szybą, wypoziomowanie profilu oraz naniesienie na ścianę punktów, w których wywiercone zostaną otwory na kołki. Po włożeniu kołków uszczelniamy profil ze ścianą i przykręcamy go przy użyciu śrub. Szybę wsuwamy w listwę, a uszczelkę umieszczamy między profilem a szybą i odpowiednio ją przycinamy. Zakładamy wykończenie na górę listwy, by następnie uszczelnić przy pomocy silikonu miejsce, w którym posadzka styka się z szybą. Kolejnym krokiem jest połączenie szyby z profilem kątowym i ponowne uszczelnienie silikonem. Nakładamy go również na drugą część profilu i dopasowujemy do szyby. Sięgamy po wspornik, dokonujemy wypoziomowania i określamy miejsce styku ze ścianą. Wywiercamy otwór na kołek, wkładamy go i przykręcamy śrubą element, który służy przymocowaniu wspornika ze ścianą. Regulujemy długość drążka i przykręcamy, a następnie uszczelniamy silikonem obszar, gdzie posadzka styka się z szybą. Łączymy wsporniki i dokręcamy. Wszystkie czynności powtarzamy, jeśli montujemy większą ilość szyb.

Zobacz pełną ofertę ścianek prysznicowych od https://onninen.pl/pl-PL/kabiny-natryskowe/scianki-natryskowe,c2663

0 comment

Related Videos

Zostaw komentarz