Eptsil.pl

Przemysł, Budownictwo, Dom, Ogród, Wnętrza

Dom

Kilka zalet drzwi przesuwnych. O czym musisz wiedzieć?

Kilka zalet drzwi przesuwnych. O czym musisz wiedzieć?

Drzwi przesuwne to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu można znacznie zwiększyć przestrzeń w pomieszczeniu. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat tego typu rozwiązania, a także z zaletami zastosowania omawianego systemu drzwiowego we własnym domu.

Najważniejsze informacje o drzwiach przesuwnych 

Przy drzwiach przesuwnych warto zwrócić uwagę na kilka rodzajów tego typu konstrukcji. Pod względem montażu można wyróżnić bowiem drzwi przesuwne kasetowe oraz naścienne. Kolejną kwestią jest materiał, z którego je wykonano. Na rynku dostępne są drzwi: 

  1. szklane,  
  2. drewniane,  
  3. wykonane z płyt wiórowych. 

Różnią się one między dobą efektami wizualnymi, wytrzymałością, a także ceną. Ten pierwszy rodzaj wyróżnia się pod względem estetycznym, są jednak dość drogie i łatwo można je uszkodzić. Z kolei drzwi drewniane są bardzo wytrzymałe, a ich wygląd także jest całkiem atrakcyjny. Z kolei drzwi wykonane z płyt wiórowych są najbardziej atrakcyjne pod względem cenowym, mimo że nie prezentują się aż tak ciekawie.  

Zalety drzwi przesuwnych 

Drzwi przesuwne wyróżniają się wieloma zaletami. Przede wszystkim jest to bardzo ergonomiczne rozwiązanie, które pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca w mieszkaniu. Jest to oferta kierowana szczególnie do mieszkań, które wyróżniają się małym metrażem, gdzie liczy się każdy centymetr. Świetnie sprawdzają się m.in. na poddaszu czy w garderobie. Drzwi przesuwne dobrze sprawdzają się także w przestronnych miejscach. Nie zaburzają aranżacji ani nie wpływają w żaden sposób na plan pomieszczenia.  

Z uwagi na to, że drzwi przesuwne nie mają skrzydła drzwiowego, można zdecydować się na ich montaż, nawet gdy w sąsiedztwie nie ma zbyt dużo miejsca lub gdy istnieje obawa, że mogą się wzajemnie blokować z innymi drzwiami.  

Bardzo istotne jest także to, że na drzwi przesuwne można się zdecydować na każdym etapie budowy. Sposób montażu zależy głównie od tego, czy ściany zostały już postawione. W sprzedaży dostępnych jest kilka wymiarów drzwi. 

Drzwi przesuwne mają także duże zalety wizualne. Nadają wnętrzom harmonii porządku, są bardzo estetyczne i delikatne. Można także w całości ukryć je w ścianach, dzięki czemu w naturalny sposób łączą pomieszczenia. Drzwi nie niszczą mebli ani ścian, nie obijają się o nie i nie rysują. Z pewnością warto rozważyć ich montaż w swoim mieszkaniu. 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.