Home Ogród Jakie drzewa warto mieć w ogrodzie?

Jakie drzewa warto mieć w ogrodzie?

by Redakcja Eptsil
Jakie drzewa warto mieć w ogrodzie

Ogród to zdecydowanie wyjątkowe miejsce, w którym możemy znaleźć odpowiedni spokój do odpoczynku. Warto wiec odpowiednio o niego zadbać. Łatwy i równy trawnik to nie wszystko. Wobec panujących upałów warto również w ogrodzie posiadać nieco drzew, które dadzą nam wytchnienie. Jakie drzewa warto mieć w ogrodzie? Przede wszystkim ciekawym rozwiązaniem mogą być drzewa dające smaczne owoce. Grusza, wiśnia czy jabłoń, ale również czereśnia to całkiem ciekawe opcje. Naturalnie musimy się liczyć z większą ilością owadów w ogrodzie, a nawet ptaków, ale to również przecież urozmaicenie naszego ogrodu. Warto więc zastanowić się na tym problemem i dokonać odpowiednich zasadzeń.

Jakie drzewa warto mieć w ogrodzie?

Zastanówmy się więc jakie drzewa warto mieć w ogrodzie? Przede wszystkim warto tak rozplanować zasadzenia drzew, aby nie zdominowały one nam całkowicie ogrodu.  Z drzew często spotykanych w polskich ogrodach warto w szczególności wymienić choćby grusze, jabłonie, wiśnie, czy też czereśnie. To drzewa, które co roku dadzą nam obfitość smacznych i zdrowych owoców. To również spore urozmaicenie dla naszego ogrodu. Będziemy mogli bowiem liczyć na sporą ilość ptaków. Oczywiście dla niektórych może to być utrapienie, inni zaś z pewnością będą zadowoleni.

Po co ma drzewa w ogrodzie?

Jednak wspaniałe owoce to nie wszystko co mogą nam dać drzewa w ogrodzie. Przede wszystkim dzięki drzewom możemy mieć we własnym ogrodzie zacienione miejsca. Obecnie wobec coraz większej ilości upalnych dni w ciągu roku takie zacienione miejsce może dać nam wiele wytchnienia. Warto wówczas w takim miejscu postawić choćby ławkę i mamy gotowe świetne miejsce do letniego relaksu.  W tym wypadku możemy pozwolić sobie już nie tylko na owocowe drzewa, ale również możemy posadzić brzozę, czy też grab pospolity.

W jaki sposób zasadzić drzewa?

Jakie drzewa warto mieć w ogrodzieW jaki jednak sposób rozmieścić drzewa na działce? Jeśli chcesz się cieszyć wyjątkowymi walorami estetycznymi danego gatunku drzewa, to musi mieć ono odpowiednio dużo miejsca na rozrost. Dlatego drzew nie możemy sadzić gęsto – jedno obok drugiego. Stąd też mamy pewne ograniczenia jeśli weźmiemy pod uwagę wielkość działki. Na większej możemy posadzić znacznie większą ilość drzew. Natomiast jeśli dysponujemy małą działką – to może się okazać, że będziemy musieli się ograniczyć raptem do jednego drzewa. Niestety musimy w takim wypadku znacznie ograniczyć nasze chęci. Nie warto na małej działce umieszczać zbyt dużej ilości drzew. Wówczas osiągniemy efekt odwrotny do zamierzonego, a nasz ogród będzie przesadnie zacieniony i światło nie będzie docierało do trawnika, czy też kwiatów. Dodatkowo zbyt duża ilość drzew w znacznym stopniu ograniczy również światło docierające do naszych okien. Tak więc takie rozwiązanie może nam przynieść zdecydowanie więcej szkód niż pożytku.

0 comment

Related Videos

Zostaw komentarz