Eptsil.pl

Przemysł, Budownictwo, Dom, Ogród, Wnętrza

Ogród

Jakie drzewa warto mieć w ogrodzie?

Jakie drzewa warto mieć w ogrodzie?

Ogród to zdecydowanie wyjątkowe miejsce, w którym możemy znaleźć odpowiedni spokój do odpoczynku. Warto wiec odpowiednio o niego zadbać. Łatwy i równy trawnik to nie wszystko. Wobec panujących upałów warto również w ogrodzie posiadać nieco drzew, które dadzą nam wytchnienie. Jakie drzewa warto mieć w ogrodzie? Przede wszystkim ciekawym rozwiązaniem mogą być drzewa dające smaczne owoce. Grusza, wiśnia czy jabłoń, ale również czereśnia to całkiem ciekawe opcje. Naturalnie musimy się liczyć z większą ilością owadów w ogrodzie, a nawet ptaków, ale to również przecież urozmaicenie naszego ogrodu. Warto więc zastanowić się na tym problemem i dokonać odpowiednich zasadzeń.

jakie drzewa warto mieć w ogrodzie

Jakie drzewa warto mieć w ogrodzie?

Zastanówmy się więc jakie drzewa warto mieć w ogrodzie? Przede wszystkim warto tak rozplanować zasadzenia drzew, aby nie zdominowały one nam całkowicie ogrodu.  Z drzew często spotykanych w polskich ogrodach warto w szczególności wymienić choćby grusze, jabłonie, wiśnie, czy też czereśnie. To drzewa, które co roku dadzą nam obfitość smacznych i zdrowych owoców. To również spore urozmaicenie dla naszego ogrodu. Będziemy mogli bowiem liczyć na sporą ilość ptaków. Oczywiście dla niektórych może to być utrapienie, inni zaś z pewnością będą zadowoleni.

Po co ma drzewa w ogrodzie?

Jednak wspaniałe owoce to nie wszystko co mogą nam dać drzewa w ogrodzie. Przede wszystkim dzięki drzewom możemy mieć we własnym ogrodzie zacienione miejsca. Obecnie wobec coraz większej ilości upalnych dni w ciągu roku takie zacienione miejsce może dać nam wiele wytchnienia. Warto wówczas w takim miejscu postawić choćby ławkę i mamy gotowe świetne miejsce do letniego relaksu.  W tym wypadku możemy pozwolić sobie już nie tylko na owocowe drzewa, ale również możemy posadzić brzozę, czy też grab pospolity.

W jaki sposób zasadzić drzewa?

Jakie drzewa warto mieć w ogrodzie

Jeśli chcesz się cieszyć wyjątkowymi walorami estetycznymi danego gatunku drzewa, to musi mieć ono odpowiednio dużo miejsca na rozrost. Dlatego drzew nie możemy sadzić gęsto – jedno obok drugiego. Stąd też mamy pewne ograniczenia jeśli weźmiemy pod uwagę wielkość działki. Na większej możemy posadzić znacznie większą ilość drzew. Natomiast jeśli dysponujemy małą działką – to może się okazać, że będziemy musieli się ograniczyć raptem do jednego drzewa. Niestety musimy w takim wypadku znacznie ograniczyć nasze chęci. Nie warto na małej działce umieszczać zbyt dużej ilości drzew. Wówczas osiągniemy efekt odwrotny do zamierzonego, a nasz ogród będzie przesadnie zacieniony i światło nie będzie docierało do trawnika, czy też kwiatów. Dodatkowo zbyt duża ilość drzew w znacznym stopniu ograniczy również światło docierające do naszych okien. Tak więc takie rozwiązanie może nam przynieść zdecydowanie więcej szkód niż pożytku.

Udostępnij