Home Przemysł Jak wybrać urządzenia czyszczące?

Jak wybrać urządzenia czyszczące?

by Redakcja Eptsil
galeria

Utrzymanie odpowiedniej czystości w miejscach publicznych, takich jak na przykład biurowce, galerie handlowe, kina teatry, lokale gastronomiczne, przychodnie, czy też szpitale, jest bardzo ważnym aspektem nie tylko estetycznym, ale również higienicznym. Niestety sprzątanie ogromnych powierzchni nie jest proste, a jeżeli chcemy wykorzystać do tego zwyczajne, ręczne urządzenia to będzie to naprawdę czasochłonne i ciężkie. W takim wypadku doskonale sprawdzą się urządzenia czyszczące.

Jakie mamy urządzenia czyszczące?

Warto wiedzieć, że urządzenia czyszczące mogą się od siebie różnić nie tylko przeznaczeniem oraz budową, ale także zadaniami, jakie możemy wykonać z ich pomocą. Pomimo tego, że wszystkie takie maszyny są przeznaczone do sprzątania podłóg, to jednakże każda z nich działa inaczej. Najczęściej możemy spotkać szorowarki, zamiatarki, jak również maszyny do mycia podłóg. Na przykład zamiatarki są wyposażone tylko w miękkie szczotki, które mają za zadanie zebrać kurz, piasek, jak również inne nieczystości z zabrudzonych powierzchni. Szorowarka, to maszyna stosowana do usuwania trwałego brudu, natomiast maszyna do mycia podłóg zazwyczaj wyposażona jest w mopy, które usuwaną luźne cząsteczki, ale również pozbywają się na mokro brudu, który przywarł do podłoża.

Urządzenia czyszczące – szorowarka do podłóg

Szorowarki do podłóg, to specjalna kategoria maszyn czyszczących, jakie mają za zadanie wyeliminowanie starych polimerów, jak również kompleksowe wyczyszczenie posadzki z różnych zanieczyszczeń. Szorowarki zbudowane są z podstawy, która wyposażona została w obrotowy pad oraz długi uchwyt z rączką. Tarcza czyszcząca to szczotka, ale możemy również spotkać maszyny, gdzie tę rolę, będzie pełnił chwytak pada, do którego przyczepia się właściwy pad. Na rynku znajdziemy również szorowaro-polerki, jakie mogą osiągać obroty 150-450obr./min. Tego typu maszyny mają szerokie zastosowanie, a doskonale sprawdzają się przy szorowaniu kafelków, gładkich posadzek, betonu, cegieł, jak również można ich stosować do prania wykładzin.

Automatyczne urządzenia czyszczące – czy warto?

Urządzenia czyszczące na pewno będą doskonałym rozwiązaniem w wypadku miejsc, gdzie trzeba stale sprzątać, a więc powinny zakupić je na przykład hotele sklepy, czy też biura. Naprawdę bardzo ważne jest to, aby w tego typu miejscach znacznie ograniczyć ryzyko poślizgnięcia się na mokrej podłodze, a zapobiega temu proces osuszania, w jaki wyposażone są profesjonalne maszyny. Osuszane muszą być również wszelkie powierzchnie, które wrażliwe są na nasiąkanie, a więc panele podłogowe, czy też parkiety.

0 comment

Related Videos

Zostaw komentarz