Home Wnętrza Jak wybrać idealną poduszkę do spania?

Jak wybrać idealną poduszkę do spania?

by Redakcja Eptsil

O dobrym i zdrowym śnie decyduje nie tylko wygodne łóżko i materac. Konieczny jest też wybór odpowiedniej poduszki. Poduszki puchowe, piankowe, a może syntetyczne? Niskie, wysokie, a może dostosowane do kształtu głowy? Twarde czy miękkie? Na które warto postawić?

Dlaczego poduszka jest ważna?

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na poduszki puchowe, czy też piankowe, musisz pamiętać o jednej zasadzie. Zadaniem poduszki jest utrzymywanie głowy oraz odcinka szyjnego kręgosłupa we właściwej pozycji. Dzięki niej nie tylko mamy szansę na spokojny i niezakłócony sen. Dodatkowo dbamy o zdrowie naszego kręgosłupa. Niewygodna, nieodpowiednio dobrana poduszka może bowiem wywołać wiele szkód. Rozpoczynając od różnorodnych skrzywień, przez bóle karku, aż po sztywność odcinka szyjnego. To z kolei może się przełożyć na mniejszą efektywność w ciągu dnia oraz gorsze samopoczucie.

Poduszka idealna, czyli jaka?

Tak naprawdę wybór idealnej poduszki zależy od indywidualnych preferencji. Jedni wolą bardziej miękkie, inni twarde podparcie. Jedni stawiają tylko na naturalne poduszki puchowe, inni preferują syntetyczne wnętrze swojej poduszki. Jeżeli masz w tym zakresie jakiekolwiek wątpliwości, warto zasięgnąć rady fizjoterapeuty albo ortopedy. Oni z pewnością pomogą ci dobrać poduszkę, dostosowaną do Twoich potrzeb. Niewątpliwie jednak w ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się poduszki puchowe. Specjaliści przede wszystkim podkreślają ich takie zalety, jak naturalne wypełnienie i dobre dopasowywanie się do kształtu głowy i szyi.

Dlaczego warto stawiać na poduszki puchowe?

Poduszki puchowe wypełnia się naturalnym pierzem i puchem. Dzięki temu są bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i jednocześnie ciepłe. Najchętniej stawiamy więc na nie w okresie zimowym oraz okresach przejściowych – wiosennym i jesiennym. Poduszki puchowe doskonale odprowadzają też wilgoć i pozwalają skórze oddychać. Z tego względu zapewniają niebywały komfort i wygodę. Z nimi możesz zaznać spokojnego, niezakłóconego snu. Na rynku znajdziesz różne rodzaje takich poduszek. Najcenniejsze są podobno poduszki puchowe z piór gęsi, kaczek i kur. Takie jednak są najdroższe. Ich tańszą alternatywą są poduszki z pierza, wypełnione piórami. Kompromisowym rozwiązaniem są też poduszki mieszane – z puchem i pierzem.

Gdzie kupić odpowiednią poduszkę?

Poduszki puchowe, syntetyczne, piankowe i inne znajdziesz zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Niewątpliwie te drugie oferują jednak szerszy wybór i niejednokrotnie korzystniejszą cenę. Na stronie internetowej znajdziesz też szczegółowy opis określonej poduszki – jej zawartości, właściwości, a także wskazania, dotyczące jej czyszczenia.

0 comment

Related Videos

Zostaw komentarz