Eptsil.pl

Przemysł, Budownictwo, Dom, Ogród, Wnętrza

Budownictwo

Działka w Warszawie, czy na przedmieściach?

Działka w Warszawie, czy na przedmieściach?

Działki w Warszawie wzbudzają duże zainteresowanie mimo, iż ich ceny są naprawdę wysokie. Najczęściej myślimy o zakupie pod budowę domu lub w celach rekreacyjnych. Jednakże czy działka w Warszawie to dobry pomysł? Podpowiadamy.

Co może zachęcać?

Posiadanie działki w Warszawie przynosi wiele korzyści. W ciągu dnia można na nią pojechać, by oderwać się od codziennej monotonii, czyli świetnie sprawdzi się w momencie, gdy chcemy odpocząć, ale nie mamy możliwości dłuższego wyjazdu. Bliska lokalizacja działki sprawi, że chętniej zdecydujemy się na odpoczynek na niej. Ten pomysł sprawdzi się w szczególności w przypadku rodzin z dziećmi. W czasie pandemii koronawirusa lokale rekreacyjne czy place zabaw nie są dla nich dostępne tak, jak kiedyś. Posiadanie działki rozwiązuje problem. Dzieci będą miały miejsce do zabawy, a rodzice czas na zasłużony odpoczynek. 

Kolejną zaletą jest fakt, że na działce (przy spełnieniu odpowiednich wymagań) można wybudować dom. Jest to szczególnie istotne dla osób, które póki co nie mieszkają w Warszawie, ale w przyszłości planują się do niej przeprowadzić. Posiadając działkę i dom
w stolicy, z łatwością możemy wszędzie dojechać. Pozwala to otworzyć się np. na kulturę,  nowe znajomości, jest to także ogromna szansa na rozwój zawodowy.

Działka w Warszawie jest lepszą opcją również pod względem komunikacji. W przypadku kupna działki na przedmieściach, dojazd do centrum nie jest już taki łatwy. Wiąże się to z koniecznością wygospodarowania dodatkowego czasu przy okazji wyjścia z domu.

Co może zniechęcać?

Chcąc kupić działkę w Warszawie, trzeba być na to przygotowanym nie tylko finansowo, ale przede wszystkim mentalnie. Warszawa to bardzo duże miasto, chcąc tu zamieszkać trzeba pamiętać, że żyje się tu zdecydowanie szybciej, niż w innych rejonach Polski. Oczywiście są miejsca, gdzie można kupić działkę z dala od ruchliwej ulicy i zabudowy, natomiast w wielu przypadkach oferty dotyczą działek zlokalizowanych w pobliżu osiedli mieszkaniowych lub dróg szybkiego ruchu.

Do tego dochodzą bardzo wysokie koszty utrzymania oraz wygórowane ceny gruntu, co może zdecydowanie zniechęcać do kupienia działki w Warszawie. Lepiej w tej kategorii wychodzi zakup w podwarszawskich miejscowościach. Działka w stolicy to koszt od kilkuset tysięcy do kilku milionów złotych. Działki w województwie mazowieckim, poza granicami Warszawy są dużo tańsze. 

Ważnym aspektem jest także podłoże, na jakim znajduje się działka. Zazwyczaj działki, które znajdują się na dobrej ziemi położone są z dala od centrum, co może zniechęcać do zakupu ze względu na dojazd. Przykładowo, jeżeli ktoś pracuje w Śródmieściu, a na swojej działce ma zamiar wybudować dom, warto poszukać takiej, która znajduje się na jednej z pobliskich dzielnic. To pomoże zaoszczędzić w przyszłości nie tylko czas, ale i nerwy.

Opracowanie GetHome.pl

Udostępnij